16

رولف دوبلی؛ معرفی آثار نویسنده هنر شفاف اندیشیدن


معروف ترین کتاب های رولف دوبلی س ترجمه عادل فردوسی پور و همکارانش، اما شهرت کتاب های او به ویژه کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» نه تنها به دلیل ترجمه خوب آن است، بلکه به دلیل محتوای قابل تامل آن است که آن را به پرفروش ترین کتاب آلمان تبدیل کرده است. در سال اول انتشار si، و بعدها یکی از محبوب ترین کتاب های خودآموز و موفقیت بود. در ادامه با سه گانه رولف دوبلی در ایران آشنا می شویم.

زندگینامه، خاطرات

رولف دوبلی نویسنده و کارآفرین سوئیسی متولد 1966 در لوسرن است. او مدرک MBA را در سال 1991 و دکترای فلسفه را در سال 1995 از دانشگاه سنت گالن سوئیس دریافت کرد. نویسندگی برای روزنامه ها و نشریاتی مانند «وال استریت ژورنال»، «واشنگتن پست»، «فایننشال تایمز» از جمله فعالیت های او در عرصه نویسندگی است. او رمان نویسی را از سال 2002 آغاز کرد، اما شهرت خود را مدیون اثر غیرداستانی خود به نام «هنر شفاف اندیشیدن» است.

1. هنر شفاف اندیشیدن

هنر شفاف اندیشیدن از کتاب های رولف دوبلی

مترجم (پیشنهاد شده توسط کاربران): علی شهروز ستوده، عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی نیشابوری
پست ها (پیشنهاد شده توسط کاربران): آبنما
تعدادی از صفحات: 328

ذهن ما علاوه بر ویژگی های شگفت انگیزش، اغلب اشتباه می کند. این خطاهای شناختی آنها می توانند خطرناک باشند و باعث رنج ما شوند. از میان کتاب های رولف دوبلی، او در معروف ترین اثرش کتاب هنر شفاف اندیشیدن او مجموعه ای از آشناترین خطاهای شناختی که برای همه ما اتفاق می افتد را با مثال های عینی و به زبانی ساده ارائه کرد. اگرچه دانش خطاهای شناختی موضوع اصلی این کتاب است، اما اصلا کتاب تخصصی روانشناسی نیست. نویسنده سعی دارد مشکلات را از منظری متفاوت به مخاطب نشان دهد و او را از تنها منظری که در آن گرفتار شده نجات دهد. اگر به دنبال راهنمای زندگی بهتر و سالم تر هستید، این کتاب را به قفسه کتابخانه خود اضافه کنید. اکثر طرفداران کتاب معتقدند بهترین ترجمه از هنر شفاف اندیشی متعلق به عادل فردوسی پور و همکارانش است.

تلاش برای جمع آوری اطلاعات را فراموش کنید. تمام تلاش خود را بکنید تا درخشش خود را با حداقل اطلاعات از آب خارج کنید. این به شما کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرید. اطلاعات اضافی چه بدانید چه ندانید ارزشی ندارد.

2. هنر خوب زیستن

هنر خوب زیستن از کتاب های رولف دوبلی

مترجم (پیشنهاد شده توسط کاربران): علی شهروز ستوده، عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی نیشابوری
پست ها (پیشنهاد شده توسط کاربران): آبنما
تعدادی از صفحات: 249

از عنوان کتاب هنر خوب زیستن به نظر می رسد رولف دوبلی قصد دارد در دومین کتاب غیرداستانی خود از زندگی خوب صحبت کند. این کتاب شامل 52 بخش کوتاه است که هر کدام را می توان توصیه ای برای بهتر زیستن و رهایی از پیش فرض های ذهنی دانست. او برای تسهیل گفتار خود از داستان ها و مثال های واقعی استفاده می کند و این شیوه بیان در کنار ترجمه عادل فردوسی پور و همکارانش خواندن این اثر را لذت بخش تر می کرد.

اساساً وقتی بالای خط فقر هستید و پولی را به عنوان پشتیبان پس انداز می کنید، پول دیگر جایی در بین عواملی که به یک زندگی خوب کمک می کند، نخواهد داشت. بنابراین به جای طمع برای جمع آوری پول، روی عوامل دیگر کار کنید. موفقیت واقعی، همانطور که در فصل آخر خواهیم دید، چیزی متفاوت از موفقیت مالی است.

3. اخبار را دنبال نکنید

اخبار کتاب رولف دوبلی را دنبال نکنید

مترجم (پیشنهاد شده توسط کاربران): علی شهروز ستوده، عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی نیشابوری
پست ها (پیشنهاد شده توسط کاربران): آبنما
تعدادی از صفحات: 142

در دنیای امروز حتی اگر اخبار را مستقیماً در تلویزیون و شبکه های خبری دنبال نکنیم، از طریق شبکه های اجتماعی در معرض اخبار زیادی قرار می گیریم. این خبر با روح و روان و زندگی روزمره ما چه می کند؟ نحوه زندگی ما تحت تأثیر این اخبار چگونه تغییر خواهد کرد؟ رولف دوبلی در کتاب اخبار را دنبال نکنید، درباره این پدیده جدید صحبت می کند که ما خواسته یا ناخواسته در معرض آن هستیم. اگر شما هم به دام افتاده اید اضطراب ناشی از اخبار اگر گرفتار شده اید، این کتاب برای شماست تا با پشت صحنه تولید خبر و راه خروج آشنا شوید.

اخبار زندگی من به اندازه اووالتین در صبحانه من جسورانه بود. با این حال، حتی آن زمان هم احساس عجیبی داشتم که چیزی اشتباه است. برای من شگفت انگیز بود که روزنامه ها هر روز با همان برش و ضخامت تحویل می شدند. روزنامه محلی لوسرن نوشته نهرسچن، که پدر و مادرم مشترک آن بودند، شامل یک بخش یک صفحه ای در مورد اخبار خارجی، یک بخش یک صفحه ای در مورد مسائل مالی، یک بخش دو صفحه ای در مورد شهر لوسرن و غیره بود. مهم نبود اتفاقات روز قبل زیاد بود یا کم.

تو گفتی

کدام یک از کتاب های پیشنهادی رولف دوبلی را خوانده اید؟ تا چه اندازه با نظرات این نویسنده در مورد خطاهای شناختی موافق هستید؟ اگر تجربه خواندن آثار رولف دوبلی را داشته اید، لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا